O MNIE

Połączenie programowania, automatyzacji, sztucznej inteligencji, spojrzenia biznesowego oraz doradztwa podatkowego.


Jestem doświadczonym doradcą podatkowym (+5 lat doświadczenia w podatkach), data scientist oraz naukowcem mocno zakorzenionym w praktyce - nie tylko zajmuję się międzynarodowym oraz krajowym prawem podatkowym, ale również programuję w zakresie Tax Data Science.

To dopiero rodząca się dziedzina oparta o połączenie podatkowego know how oraz o praktyczne umiejętności trenowania modeli sztucznej inteligencji, budowania sztucznych sieci neuronowych, automatyzacji, przetwarzania języka naturalnego, data science oraz analityki danych. Wszystko to by pomóc innym osiągnąć najlepsze rezultaty w podatkowej transformacji cyfrowej oraz wyskalować doradztwo podatkowe, balansując na granicy dotychczas poznanych możliwości technologicznych.

O mnie w kilku słowach:
 • Doktorant [Natural Language Processing, Data Science, International Tax Law] @ University of St. Gallen, Szwajcaria
 • Data Science i Data Analytics @ Centrum Badań i Innowacji BMW w Monachium, Niemcy,
 • Tax Compliance Partner @ Miasto Monachium [Landeshauptstadt München]: Wydział Administracji Obwodowej [Kreisverwaltungsreferat]
 • Automatyzacja VAT w ponad 40 krajach @ FlixMobility, Monachium, Niemcy (właściciel marek m.in. FlixBus i FlixTrain),
 • Summer Fellow @ Georgetown University, Washington D.C., USA - opracowanie modelu FinTech dla Santander Bank.
 • Guest Researcher @ Instytut Maxa Plancka dla Prawa Podatkowego i Finansów Publicznych w Monachium, Niemcy.
 • Szkolenia dla ponad 200 urzędników i funkcjonariuszy, najlepszy wykładowca całej edycji wg opinii uczestników @ Krajowa Administracja Skarbowe, Ministerstwo Finansów, Polska.
 • Współpraca z departamentem ITX w PwC Monachium w ramach dziesiątek projektów dla dużych przedsiębiorców w Unii Europejskiej - architektura podatkowa SAP S/4 Hana, audyty poprawności zautomatyzowanych procesów podatkowych, implementowanie zautomatyzowanych procesów podatkowych, tworzenie i utrzymywanie software podatkowego oraz implementacja szytych na miarę rozwiązań podatkowych.
 • Rising Star 2022 (Wolters Kluwer) - jeden z 10. najlepszych prawników w Polsce poniżej 35 roku życia. Najbardziej prestiżowa nagroda w Polsce dla młodych prawników otrzymana w wieku 29 lat.
 • LL.M. Eur - Międzynarodowe i Europejskie Prawo Gospodarcze @ Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium; Doktorant w międzynarodowym prawie podatkowym @ Uniwersytet St. Gallen, Szwajcaria.
 • Wykładowca "Cyfrowe Modele Biznesowe" (w języku niemieckim) @ Internationale Universität, Niemcy
 • Podwójny Finalista European Satellite Navigation Competition - European Global Navigation Satellite Systems Agency Special Challenge 2018
 • Tłumacz przysięgły języka niemieckiego nr TP/61/23.
 • Artur Tim
  POŁĄCZENIE ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI PROGRAMISTYCZNYCH ORAZ DORADZTWA PODATKOWEGO

  Tworzone przeze mnie rozwiązania opierają się na skalowalnym doradztwie podatkowym oraz automatyzacji.

  Uzyskasz nie tylko poradę w zakresie prawa podatkowego. Tworzone rozwiązania umożliwiają zautomatyzowanie procesów podatkowych oraz wkomponowanie w nie elementów doradztwa podatkowego. Przy jednoczesnym profesjonalnym zminimializowaniu ryzyk oraz zabezpieczeniu Twoich interesów.

  GŁĘBOKIE ZROZUMIENIE BIZNESU TRANSGRANICZNEGO

  Rozumiem biznes transgraniczny - doradzam dużym międzynarodowym przedsiębiorstwom, na co dzień współpracuję ze zleceniodawcami z całego świata i sam prowadzę biznes transgraniczny.

  Automatyzowałem procesy podatkowe w odniesieniu do prawodawstwa w ponad 40 krajach, mając na uwadze nie tylko przepisy krajowe, ale także regulacje międzynarodowe.

  INNOWACYJNE PODEJŚCIE NAUKOWE
  OPARTE O PRAKTYKĘ I STANDARDY ŚWIATOWEJ NAUKI

  Zdobywałem doświadczenie w najbardziej prestiżowych ośrodkach naukowych na świecie, m.in. na Georgetown University w Waszyngtonie, D.C., USA, Uniwersytecie Ludwiga-Maximiliana w Monachium, Wirtschaftsuniversität w Wiedniu, University of Edinbourgh, UK, Instytucie Maxa Plancka dla Prawa Podatkowego i Finansów Publicznych w Monachium.

  Aktualnie programuję by rozwiązać jedne z najbardziej żywotnych problemów międzynarodowego prawa podatkowego oraz na co dzień współpracuję z naukowcami z całego świata.  MIĘDZYNARODOWE INICJATYWY BIZNESOWE

  Swobodnie porozumiewam się po angielsku, niemiecku oraz polsku, na stałe mieszkam w Monachium.

  Pracowałem, prowadziłem szkolenia, realizowałem projekty oraz przedstawiałem wyniki badań naukowych we wszystkich tych językach, ukończyłem profejsonalne wykształcenie na najlepszym niemieckim uniwersytecie i jednym z najlepszych w USA z zakresu m.in. cyfrowej ekspansji na nowe rynki, transgranicznych negocjacji, compliance i corporate governance, międzynarodowego rozwiązywania sporów.

  CERTYFIKACJA

  Jestem licencjonowanym polskim doradcą podatkowym jak również doradcą restrukturyzacyjnym (egzamin państwowy z restrukturyzacji biznesu, część praktyczna zdana z wynikiem 100%) oraz jestem wpisany na listę prawników uprawnionych do świadczenia usług na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.

  Kończę przygotowywać rozprawę doktorską z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego, prawa szwajcarskiego, data science oraz TaxTechnology (Uniwersytet w St. Gallen, Szwajcaria), posiadam niemiecki tytuł akademicki LL.M. Eur. (Magister międzynarodowego i unijnego prawa gospodarczego, zdobyty na najlepszym niemieckim wydziale prawa - LMU w Monachium). W ramach prowadzonych badań studiowałem również B.Sc. na LMU w zakresie informatyki oraz komputerowej lingwistyki (LMU).

  Ukończyłem specjalistyczny, wymagany przez bawarskie regulacje o kształceniu prawników kurs z zakresu tłumaczeń prawniczych dla kombinacji językowej angielski-niemiecki oraz niemiecki-angielski (Fachspezifische Fremdsprachenausbildung für die Sprachkombination Englisch-Detusch/Deutsch-Englisch).

  DATA DRIVEN

  Podejmuję decyzje na podstawie nie tylko doświadczenia w zakresie prawa podatkowego, ale również konkretnych danych i zautomatyzowanych obliczeń, bez konieczności każdorazowego kontaktu z doradcą podatkowym. Im więcej procesów dotkniętych skutkami doradztwa podatkowego w Twoim przedsiębiorstwie - tym więcej możliwości mogę dla Ciebie odkryć i zaprogramować!

  .


  RECOMMENDATIONS

  WSPÓŁPRACA I KONTAKT
  Nawiąż ze mną współpracę dotyczącą, m.in.:

  • doradztwa z zakresu automatyzacji procesów podatkowych,
  • innowacyjnych szkoleń z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego oraz VAT,
  • tworzenia tax software dla Twojej organizacji,
  • wprowadzania usług opartych o automatycznym doradztwie podatkowym w Twojej organizacji,
  • audytów co ulepszyć w Twoim systemie ERP pod względem raportowania podatkowego/tax compliance,
  • wprowadzanie rozwiązań automatycznego doradztwa podatkowego do Twoich systemów ERP,
  • szkolenia wewnętrzne oparte na burzy mózgów jak użyć nowoczesne technologie by zmienić Twoją organizację.

  Skontaktuj się ze mną po polsku, angielsku albo niemiecku!

  Aktualnie: Viktualienmarkt 8, 80331 Monachium, Niemcy

  E-Mail: info (at) arturtim.com  Moje aktualne projekty: